Analist: Bu 2 Kripto Para Bu Seviyelere Fırlayabilir!

İyi geçen bir Mart’tan sonra kripto para yatırımcıları odağını Nisan’a çevirdi. Bu bağlamda yatırımcılar, fırlama potansiyeli olan kripto para birimleri hakkında içgörü arıyor. Değerli göstergeler arasında, türev piyasasındaki açık pozisyonlar önümüzdeki haftalarda olası açığa satışlara işaret ediyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, Nisan ayı için ‘short squeeze’ potansiyel yüksek 2 altcoin’e dikkatleri çekiyor.

CoinGlass, 2 kripto para için açığa satış potansiyeli tespit etti

Özellikle short pozisyonların mevcut hakimiyeti, belirli kripto para birimlerinde büyük likidasyonları tetikleyerek fiyatlarını orantılı olarak yükseltebilir. Bunun nedeni, yatırımcıların ayı eğiliminde oldukları bir kripto para birimine karşı short pozisyon açmak için bir likidasyon fiyatı üzerinde anlaşmalarıdır. Dayanak varlık likidasyon fiyatına ulaşırsa, pozisyon varlığın geri satın alınması yoluyla kapatılır. CoinGlass verileri Nisan’da iki kripto para için açığa satış potansiyeli tespit etti.

İlk sırada lider altcoin Ethereum (ETH) var

Özellikle, Ethereum (ETH) vadeli işlemlerindeki toplam açık faiz 13 milyar doların üzerinde rekor seviyelerde seyrediyor. Bu durum iki farklı fiyat seviyesinde ilgili likidite havuzları yarattı. İlk olarak, 3.700 dolar fiyat bölgesinde ve daha sonra 4.100 doların üzerinde likiditeler var. Bu hedeflere ulaşması, bir ‘short squeeze’i tetikleme ve fiyatı yukarı doğru pompalama potansiyeline sahip.

ETH Vadeli İşlemleri USD cinsinden açık faiz. Kaynak CoinGlass

Bu nedenle ETH, yatırımcıların mevcut 3.600 dolardan %2,5 ila yaklaşık %14 kazanç arasında elde etmeleri mümkün.

ETH likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

XRP için de ‘short squeeze’ potansiyeli var

XRP için 24 saatlik short pozisyon hacmi 344,60 milyon dolar. Bu da XRP’nin açık faizine %52,56 oranında hükmediyor. Token, yazı sırasında 0,627 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla daha fazla dalgalanmanın eşiğinde. İlginç bir şekilde, XRP her iki yönde de likidite havuzlarına sahip. Olası bir long squeeze için en yakın olanlar aşağı tarafta. Ripple’ın Nisan satışlarının anlık bir çöküşü ateşlemesi halinde bu traderlar ani likidasyonla karşı karşıya kalabilir.

XRP türev piyasa verileri. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, aylık grafiğin yukarı tarafında 0,71 dolar bölgesine vurgu yapan short likidasyonlar da var. Bu durum, olası bir ayı trend kırılmasına işaret eden teknik göstergelerle uyumlu.

XRP likidasyon ısı haritası. Kaynak CoinGlass

İlgili potansiyele rağmen, açığa satış yapanların vadeli likiditasyonları bir short squeeze gerçekleşeceğini garanti etmez. Kripto para piyasası son derece değişken ve her dakika büyük ölçüde değişiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir