Wi-Fi şifrenizi mi unuttunuz : Bulmak için yalnızca bir komut girmeniz yeterli

Bu hayat hackinin yalnızca Windows işletim sistemi çalıştıran PC’lerde ve dizüstü bilgisayarlarda işe yaradığını unutmamak önemlidir.

Wi-Fi şifresini hızlı bir şekilde bulma

Öncelikle “Çalıştır” veya Çalıştır ayarını başlatmanız gerekir – Win + R tuş kombinasyonuna basılarak etkinleştirilir. Daha sonra beliren pencereye cmd yazın – bu, komut satırını etkinleştirecektir.

Önünüzde siyah bir komut istemi penceresi görünecek, Windows C:KullanıcılarKullanıcı Adı ifadesinden sonra komutu bekleyecektir. Hemen ardından aynı sihirli komutu yazmanız gerekir:

netsh wlan profil adını göster= *WiFi adı* tuşu=temizle ve Enter’a bas
*Wi-Fi adı* yerine elbette Wi-Fi ağınızın adını yazın.
Sistem bağlantı parametrelerini, güvenliği ve diğer faydalı bilgileri gösterecektir. Güvenlik bölümünde “Anahtar İçerik” satırının yanında yönlendiricinizin şifresini bulacaksınız.

Komut satırında yazılan metni düzenleyemeyeceğinizi unutmamak önemlidir; bir hata durumunda, yazım hatası anına kadar her şeyi silmeniz gerekecektir. Ek olarak, bu yöntem bir akıllı telefona göre daha az kullanışlıdır; burada Wi-Fi anahtar kelimesini görüntülemek için ayarlarda birkaç dokunuş yapmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir